Celem ogólnym praktyk jest poznanie przez studenta specyfiki wybranej redakcji, instytucji medialnej, agencji reklamowej, public relations, fotograficznej lub eventowej, komórek lub wydziałów promocji, reklamy, marketingu lub public relations urzędów i jednostek administracji różnego szczebla, wydawnictw, działów literackich instytucji kultury, rodzajów realizowanych zadań, przygotowywanych materiałów oraz wykonywanych zadań praktycznych, a także miejsca specjalisty PR lub rzecznika prasowego w strukturze organizacyjnej danej instytucji i charakteru jego pracy. Praktyki studenckie w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej realizowane są w trybie: Praktyka zawodowa dla studentów studiów licencjackich dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz komunikacji wizerunkowej realizowana jest do końca V semestru studiów licencjackich i wynosi minimum 60 godzin (w jednej lub więcej niż jednej instytucji) wypracowanych w rytmie czasowym dostosowanym do specyfiki funkcjonowania wybranej instytucji.
Dokumenty
Dokumenty Dokumenty niezbędne do zaliczenia praktyk należy odebrać u koordynatorek (Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna - Dorota Dyksik, Komunikacja Wizerunkowa - Iga Pękala). W roku akademickim 2022/2023 zarówno odbiór, jak i zwrot dokumentów możliwy jest jedynie drogą mailową.
Wszyscy Studenci, którzy pracują zawodowo (w różnych formach zatrudnienia) w instytucjach medialnych lub działach firm i instytucji, które zajmują się tematyką zgodną z kierunkiem studiów, proszeni są o indywidualny kontakt podczas konsultacji lub drogą mailową z koordynatorkami praktyk, by ustalić sposób zaliczenia praktyki zawodowej.
Forma zwrotu dokumentów w roku akademickim 2022/2023
Skany dokumentów należy przesłać na adres: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna: praktyki.dz@uwr.edu.pl Komunikacja Wizerunkowa: praktyki.kw@uwr.edu.pl Proszę wysłać jeden plik zawierający wszystkie dokumenty opatrzony tytułem: nazwisko, kierunek, tryb studiów. W tytule maila proszę wpisać: imię nazwisko, kierunek studiów, tryb studiów. W treści wiadomości należy podać następujące informacje: nazwę instytucji, pełny adres zakładu pracy, nip, datę odbywania praktyk w formacie 19.01.2020 - 1.02.2020. Dokumenty niezawierające powyższych informacji zostaną odesłane do poprawy. Po weryfikacji przesłanych dokumentów dostaną Państwo informację zwrotną o zaliczeniu praktyk lub konieczności zrobienia korekty..
Dziennik praktyk
Przebieg praktyk student rejestruje w Dzienniku Praktyk, przy czym każdy opisany tydzień pracy jest potwierdzany podpisem i pieczątką opiekuna. Opiekun ocenia pracę praktykanta, zamieszczając w Dzienniku opis jego zadań, poziomu zaangażowania i zaobserwowanych umiejętności. Dziennik Praktyk student oddaje do wglądu koordynatorowi praktyk w Instytucie.
Zaliczanie praktyk
Na podstawie poprawnie prowadzonych przez studenta i potwierdzonych w instytucji notatek w Dzienniku Praktyk, oceny opiekuna w instytucji i rozmowy z praktykantem, koordynator praktyk w Instytucie potwierdza zaliczenie praktyk (jako warunek zaliczenia V semestru studiów licencjackich).
Wszyscy Studenci, którzy pracują zawodowo (w różnych formach zatrudnienia) w instytucjach medialnych lub działach firm i instytucji, które zajmują się tematyką zgodną z kierunkiem studiów, proszeni są o indywidualny kontakt podczas konsultacji lub drogą mailową z Koordynatorem Praktyk w Instytucie ( mgr Dorota Dyksik i mgr Iga Pękala), by ustalić sposób zaliczenia praktyki zawodowej. Dodatkowo: dokumenty, umowa i dzienniczek praktyk są do odebrania u koordynatora praktyk Doroty Dyksik lub Igi Pękali w ramach konsultacji.