Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

IG | YT | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Jakub Nowak

| współpracownik | Współpracownik

Kontakt

Konsultacje

Godziny konsultacji w sesji letniej

czwartek o godz. 19:00-20:00 w sali 223 oraz online za pośrednictwem MS Teams.

Proszę o wcześniejszy kontakt drogą mailową lub przez Microsoft Teams.

O mnie

Product Designer i wykładowca User Experience Design na kierunku Komunikacja Wizerunkowa. Projektuję produkty cyfrowe, które spełniają potrzeby i oczekiwania użytkowników. Uczę studentów, jak łączyć teorię z praktyką, używając różnych metod i narzędzi badawczych, prototypowania i testowania rozwiązań. Na moich zajęciach omawiam takie pojęcia i zasady jak: użyteczność, używalność, atrakcyjność, dostępność, interakcje czy emocje. Pokazuję przykłady dobrych i złych praktyk w projektowaniu interfejsów użytkownika (UI) i doświadczenia użytkownika (UX). Pomagam studentom w realizacji własnych projektów zgodnie z procesem design thinking. Do tworzenia prototypów używamy programu Figma, który pozwala na szybkie i łatwe projektowanie interfejsów i doświadczeń użytkownika oraz współpracę i komunikację w zespole i z klientami.

Pracuję jako Product Designer w Mirumee Software, firmie specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania. Tam mam okazję pracować nad różnymi projektami dla klientów z całego świata. Zajmuję się projektowaniem interfejsów użytkownika (UI) i doświadczenia użytkownika (UX) dla różnych branż m.in. E-commerce, Self-publishing, MedTech, CannaB2B, Chem, Music, Luxury, Perfume, Beauty i Fashion.

Ukończyłem studia podyplomowe User Experience Design/Product Design na Uniwersytecie SWPS.

Interesuję się nowymi technologiami, sztuczną inteligencją, muzyką elektroniczną i postmodernizmem. Wierzę, że dobry design to taki, który rozwiązuje realne problemy ludzi i poprawia ich jakość życia.