Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

IG | YT | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Extreme Users w projektowaniu

SZCZEGÓŁY

Autorki e-booka „Extreme Users w projektowaniu” związane są z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wszystkie dobrze wiedzą, że uczestniczą (i my, czytający te słowa też) we wszędobylskiej komunikacji. Ponieważ przebyte lata studiów uwrażliwiły je szczególnie na odbiorców per se, kilka miesięcy temu (wraz z początkiem letniego semestru 2019/20) postawiły przed sobą pytanie: Czy istniejące rozwiązania uwzględniają potrzeby i możliwości każdego z nich?

Extreme users, czyli użytkownicy wymagający projektowania intencjonalnych koncepcji. Kim są na co dzień? Z czym przychodzi im się mierzyć? Czy ktoś z nas może być jednym z nich? Autorki publikacji spoglądają na wybrane problemy, z którymi borykają się tytułowi EX oraz starają się zrozumieć ich potrzeby i sposób funkcjonowania.

Podróż przez świat ekstremalnych użytkowników prowadzi przez marketing sensoryczny, social media i sklepowe alejki. Autorki wyrażają nadzieję, że u celu przekonasz się – Czytelniczko, Czytelniku – że wszystkich nas łączy znacznie więcej, niż myśleliście, zaglądając po raz pierwszy do naszego e-booka.

E-BOOK

"Extreme Users w projektowaniu" [PDF]

 

Niniejsza publikacja jest dziełem twórców. Prosimy, abyś przestrzegał praw, jakie im przysługują. Jeśli cytujesz jej fragmenty, nie zmieniaj ich treści i koniecznie zaznacz, czyje to dzieło.

ZESPÓŁ

Autorki tekstów

Julia Szmaj
Aleksandra Zdziech
Adrianna Reszuta
Marcelina Kot
Aleksandra Łakota
Dominika Petrykowska
Anna Małecka
Wiktoria Stefaniak
Anna Kaźmierczak
Inga Zajączkowska
Natalia Szplitt
Wiktoria Wierzbicka
Klaudia Wrona
Karolina Wojciechowska
Katarzyna Świder
Roksana Wójs

 

Okładka i spis treści
Dominika Rekut
Justyna Krzysztofińska

Projekt layoutu
Karolina Piotrowska

Wstęp
Adrianna Reszuta

Projekty graficzne
Dominika Rekut
Justyna Krzysztofińska

Redakcja i korekta
Dominika Petrykowska
Natalia Szplitt
Karolina Piotrowska

Skład i łamanie
Karolina Piotrowska

 

Pomysł i koordynacja projektu
dr Tomasz Łukasz Nowak