Pomoc dla Turcji i Syrii

Drodzy studenci, drogie studentki, drogie osoby studiujące!

W związku z katastrofalnym trzęsieniem ziemi, które dotknęło w poniedziałek Turcję i Syrię, organizacje na całym świecie rozpoczęły przyjmowanie darowizn w celu pomocy ofiarom katastrofy. Również we Wrocławiu założony został punkt, do którego chętni mogą przynosić przedmioty pierwszej potrzeby (lista najpotrzebniejszych rzeczy jest załączona poniżej). Zbiórka organizowana jest przez ambasadę Turcji w Warszawie i ma punkty odbioru w największych polskich miastach.

Do piątku (10.02) do Wrocławskiego Ośrodka Zbiórek (ul. Wita Stwosza 15a/2a) można przynosić darowizny. Lista potrzeb jest załączona poniżej, ale również na bieżąco aktualizowana na Instagramie ambasady: https://www.instagram.com/t.c.varsova/. W imieniu koordynatorów zbiórki prosimy o sprawdzanie listy zawczasu i upewnianie się na bieżąco, że dostarczane produkty są tymi najpotrzebniejszymi.

Bezpośrednią osobą kontaktową w sprawie wrocławskiej zbiórki jest Elvan Gazi (nr telefonu: +48 696 939 860). Wszelkie pytania dotyczące przekazywania darowizn prosimy kierować do niego lub na adres isn@uwr.edu.pl.

W piątek (10.02) zebrane przedmioty zostaną przetransportowane z Wrocławia i trafią do potrzebujących. Po tej dacie nie będzie już możliwości oddawania darów w tym punkcie zbiórki.

Zachęcamy do pomocy, dziękujemy zaangażowanym, a naszym studentom z Turcji i Syrii i ich rodzinom życzymy siły i wytrwałości.

International Student Network

__

Ambasada Turcji: varsova.be.mfa.gov.tr

Instagram: instagram.com/t.c.varsova