Polsko-niemiecka publikacja "Von Antisemitismus bis Kunst"

Z wielką przyjemnością informujemy, że I etap realizacji polsko-niemieckiego projektu prowadzonego przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego został zwieńczony sukcesem. W listopadzie 2021 r. ukazała się publikacja pt. „Von Antisemitismus bis Kunst”, składająca się z 22 artykułów, których autorami i autorkami są polscy i niemieccy badacze relacji polsko-niemieckich. Wszystkie teksty opierają się na założeniu, że skuteczna komunikacja nie jest możliwa bez znajomości historii, mentalności, norm i kodów kulturowych, a także świadomości różnic w zachowaniach społecznych. Praca ta skierowana jest do wszystkich, którzy z przyczyn zawodowych lub prywatnych interesują się tematyką polsko-niemiecką. Publikacja ukazała się w renomowanym wydawnictwie Harrassowitz Verlag przy wsparciu finansowym Uniwersytet Wrocławski, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Brandenburski Uniwersytet Techniczny Cottbus-Senftenberg oraz Fundacja Alexandra von Humboldta. Z języka polskiego na niemiecki przekładali uznani tłumacze: Bernhard Hartmann oraz Andreas Volk.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z publikacją!

LINK