Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Nabór do programu edukacyjnego dla młodych dziennikarzy i dziennikarek pt. MŁODA REDAKCJA 2022.

Szanowni Państwo,

 

Trwa nabór do programu edukacyjnego dla młodych dziennikarzy i dziennikarek pt. MŁODA REDAKCJA 2022.

W ramach stażu uczestniczki i uczestnicy:

· odwiedzą redakcje mediów w Warszawie, spotkają się z osobami ze środowisk opiniotwórczych, korespondentami niemieckimi w Polsce i przedstawicielami instytucji partnerskich Fundacji. Do tej pory gośćmi programu byli politycy, dziennikarze znani z pierwszych stron gazet, aktywiści, przedstawiciele NGOsów i multiplikatorzy relacji polsko-niemieckich.

· wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez zawodowych dziennikarzy. Dwa dwudniowe warsztaty (w piątki i soboty, od jesieni 2021) odbywać się będą w siedzibie Fundacji w Warszawie. Warsztaty pozwolą poznać warsztat dziennikarski oraz sprawdzić się w typowo dziennikarskich wyzwaniach. Jeden warsztat odbędzie się w Berlinie.

· wezmą udział w profesjonalnym forum przedstawicieli świata mediów (więcej informacji: http://dnimediow.org/). Różne zadania podczas konferencji pozwolą poznać kulisy świata dziennikarstwa, ale także podstawy organizacji wydarzeń w wykonaniu FWPN.

 

Studentki i studenci, którzy ukończą program, będą mogli także wziąć udział w jeszcze bardziej zaawansowanych warsztatach naszego programu dla alumnów.

Więcej informacji: https://fwpn.org.pl/mloda-redakcja/mloda-redakcja-2022/mloda-redakcja-2021-2022-rekrutujemy-2C9ogW

 

Aplikacje prosimy nadsyłać do: 31 października 2021 Termin stażu: od grudnia 2021 do wakacji 2022

#Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej