Mobilności w programie Erasmus+ do/z Wielkiej Brytanii w kontekście brexitu

Informacja Biura Współpracy Międzynarodowej UWr. z dnia 11.02.2019 r.:

W świetle komunikatu prasowego KE z 30 stycznia br. nie należy planować żadnych wyjazdów studentów ani pracowników do Wielkiej Brytanii w programie Erasmus+, które miałby się rozpocząć 30 marca br. lub później. (Tym samym prosimy nie wskazywać na formularzu zgłoszeniowym Erasmus+ Studia uczelni brytyjskich jako uczelni preferowanych).

Z komunikatu prasowego KE z 30 stycznia br. jednoznacznie wynika, że studenci z krajów UE przebywający 30 marca br. na stypendium Erasmus+ w Wielkiej Brytanii, nie będą musieli przerywać pobytu na stypendium. Rozliczenie ich mobilności odbędzie się na dotychczasowych zasadach. To samo dotyczy studentów z uczelni brytyjskich przebywających na stypendium Erasmusa+ w krajach programu.