Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

List dr. Pawła Urbaniaka, z-cy dyrektora ds. dydaktycznych Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci, 

 

dziś zamieszczamy w zakładce "Studenci" plany zajęć dla studiów stacjonarnych oraz wybranych roczników studiów niestacjonarnych. Studenci pierwszych lat studiów niestacjonarnych muszą się jeszcze uzbroić  w cierpliwość. W tym roku bowiem rekrutacja została przedłużona niemal do samego końca września, nie jesteśmy więc w stanie obecnie podjąć ostatecznej decyzji chociażby odnośnie ilości grup. W tym momencie podajemy Państwu (także w zakładce "Studenci/Plany zajęć") informację o terminach zjazdów i o tym, które z nich będą realizowane w salach, a które zdalnie.

 

Kilka słów komentarza do planów, zarówno tych opublikowanych, jak i tych, które dopiero za kilka dni się pojawią. Zgodnie z zaleceniami władz Uniwersytetu Wrocławskiego zajęcia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej będę realizowane w trybie mieszanym. Część zajęć będzie realizowana wyłącznie zdalnie, część wyłącznie stacjonarnie, część w trybie mieszanym. 

Dzięki nakreślonemu powyżej trybowi mieszanemu osiągamy jeden ważny cel. W budynkach naszego Instytutu będzie przebywała mniej więcej połowa Studentów przewidzianych planem. Daje to możliwość zachowania większego dystansu między osobami przebywającymi w budynku, pozwala wykorzystywać większe sale dydaktyczne. Ustalając zasady organizacji zajęć w zbliżającym się semestrze kierowaliśmy się przede wszystkim troską o zdrowie Państwa, naszych Studentów, a także Pracowników i Współpracowników Instytutu. 

 

Układanie planu w tym roku było szczególnie skomplikowane. Różnorodne formy realizacji dydaktyki wymagały rozwiązań umożliwiających Państwu udział w poszczególnych zajęciach. Mam nadzieję, że z wyrozumiałością spojrzycie Państwo na plany. Były one zawsze budowane z myślą o Państwa wygodzie i przede wszystkim bezpieczeństwie. Mogą one jeszcze ulegać korektom, więc bliżej października, spójrzcie Państwo na nie raz jeszcze. 

 

W kolejnych dniach na naszej stronie pojawi się regulamin funkcjonowania w budynkach naszego Instytutu. Będziemy musieli wszyscy zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. Od naszej odpowiedzialności zależeć będzie w znacznym stopniu nasze zdrowie. Liczymy, że skutecznie uda nam się zrealizować nakreśloną organizację semestru, że wszystko, co złe będzie omijało szerokim łukiem nasz Instytut i jego społeczność. 

 

Bardzo cieszymy się na spotkanie z Państwem. Po zawieszeniu zajęć w marcu z większością z Państwa nie mieliśmy okazji się spotykać, widzieliśmy się wyłącznie na ekranach komputerów. Chcemy, by korytarze naszego Instytutu znów wypełniły Państwa rozmowy i śmiechy. A sale dydaktyczne obfitowały w tradycyjnie żywo toczone dyskusje. Równocześnie wiemy, że zajęcia zdalne także mogą być doskonałym uzupełnieniem i zastępnikiem tradycyjnych spotkań. Dzięki Państwa zaangażowaniu na pewno tak się stanie, a zbliżający się semestr przyniesie nam wszystkim wiele pozytywnych doświadczeń dydaktycznych i intelektualnych. Tego wszystkim Państwu życzę. 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

 

dr Paweł Urbaniak

 

z-ca dyrektora ds. dydaktycznych

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej