Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Studiowanie w kinie? Kolejny semestr Akademii Dokumentalnej

header photo

Akademia dokumentalna

Akademia Dokumentalna w Dolnośląskim Centrum Filmowym to propozycja skierowana do osób chcących zdobyć wiedzę na temat sztuki filmowej i otaczającej nas rzeczywistości oraz, a może przede wszystkim, pragnących co tydzień spotykać się ze świetnym kinem. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego mogą ją zaliczyć jako przedmiot ponadprogramowy i zdobyć 3 punkty ECTS.

Spotkania w ramach Akademii ponownie będą składały się z prelekcji krytyka filmowego Piotr Czerkawskiego, filmu oraz dyskusji po seansie. Mimo że zajęcia adresowane są przede wszystkim do studentów, to każdy zainteresowany może się na nie zapisać – wystarczy wysłać maila na adres a.dokumentalna.wro@gmail.com oraz zakupić karnet w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki od 17:30, w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Karnet, uprawniający do zobaczenia piętnastu filmów, kosztuje 150 zł. Wśród pozycji repertuarowych na szczególną uwagę zasługują najważniejsze tytuły ostatniej edycji Millennium Docs Against Gravity - jednego z największych europejskich festiwali poświęconych kinu dokumentalnemu. Uczestnicy Akademii przedpremierowo będą mogli zobaczyć nominowany do Oscara „Nie jestem twoim murzynem” Raoula Pecka opowiadający historię segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA czy też znane już z naszych kin, nominowane do Europejskiej Nagrody Filmowej „21 x Nowy Jork” Piotra Stasika lub wstrząsający zapis działań wojennych w Syrii, czyli „Ostatni w Aleppo” Ferrasa Fayada. Ponadto najgłośniejsze tytuły ostatnich lat: obnażający legendę Davida Lyncha „David chce odlecieć”, intrygujące „Odgłosy robaków - zapiski mumii” czy też zapowiadający rewolucyjne nastroje w Europie „Oburzeni” i wiele innych