Spotkanie promocyjne książki "Świat jako projekt" Otl Aicher

Spotkanie promocyjne książki "Świat jako projekt"

Uprzejmie zapraszamy do udziału w spotkaniu promującym polskie tłumaczenie książki Otl Aichera „Świat jako projekt”, które odbędzie się 13 stycznia 2017 roku o godz. 17:00 we wrocławskim Domu Literatury. W tematykę spotkania wprowadzi prof. Fleischer charakteryzując dokonania Otl Aichera na obszarze designu i pracy dydaktycznej.

Otl Aicher (1922–1991) – jeden z najsłynniejszych i najważniejszych niemieckich projektantów graficznych. Zaprojektował między innymi identyfikację wizualną olimpiady w Monachium (1972), logotypy takich firm jak ZDF, Lufthansa, BASF, Braun. Piktogramy jego autorstwa przedstawiające dyscypliny sportu są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych użytkowych znaków graficznych na świecie. Zajmował się także typografią, zagadnieniami teoretycznymi związanymi z projektowaniem przestrzeni oraz pracą edukacyjną.

Książka „Świat jako projekt” ukazała się jako wynik współpracy wydawniczej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydawnictwa Naukowego Libron.

Niniejszym inicjujemy nowy cykl spotkań pt. „Komunikacja Jest”, w ramach którego będziemy prezentować nowości wydawnicze, które ukazują się w ramach Serii Projektowanie Komunikacji. Tym razem chcemy Państwa zaprosić do Wrocławskiego Domu Literatury.

O książce

Powód, dla którego zainicjowaliśmy tłumaczenie tekstów prezentowanych w niniejszej książce, można podać w jednym krótkim zdaniu: design jest komunikacją — i wszelkie komunikacje są designem. Konsekwencje tego twierdzenia sięgają daleko i wymagają kilku wyjaśnień, które czytelnik odnajdzie w książce "Świat jako projekt". 13 stycznia 2017 roku odbędzie się spotkanie w związku z wydaniem nowej książki. Spotkanie odbędzie się we Wrocławskim Domu Literatury o godz. 17:00. Wykład wprowadzający do dyskusji nad samą książką i dokonaniami Otla Aichera w zakresie designu wygłosi prof. Michael Fleischer. Szczegóły niebawem.