Otwarty wykład: "Media w stanie wojny"

Media w stanie wojny

Uprzejmie zapraszamy Państwa na spotkanie naukowe pt. "Media w stanie wojny wojna informacyjna i propaganda w służbie ideologii w XXI w. na przykładzie Ukrainy". Spotkanie z udziałem ekspertów z Uniwersytetu Donieckiego odbędzie się 01 grudnia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wydarzenia na Ukrainie postawiły dziennikarzy przed szeregiem wyzwań, wśród których było dostosowanie się do pracy w warunkach wojny informacyjnej. Przed dylematem stanęły także władze i studenci Uniwersytetu Donieckiego, którzy musieli wybierać między opuszczeniem miejsca zamieszkania, a podporządkowaniem się separatystom.

Podejmowane tematy:

• Czym jest wojna informacyjna?
  • Dlaczego w XXI wieku propaganda wciąż pozostaje niebezpieczna?
  • Jak ostatnie wydarzenia zmieniły ukraińskie media?
  • Co wojna zmienia w pracy uniwersytetu?

Program spotkania:

• 15:30 – powitanie
  • 15:40-16:00 – Exodus Uniwersytetu Donieckiego w kontekście wojny  informacyjnej (dr Volodymyr Mozgunov)
  • 16:00-16:30 – Współczesne przemiany w ukraińskiej radiofonii (Iryna Chernychenko)
  • 16:30-16:45 – przerwa
  • 16:45-17:15 – Ukraiński dyskurs medialny w warunkach wojny informacyjnej (dr Olena Taranenko)
  • 17:15-17:45 – Aspekty wizualne wojny informacyjnej (Inna Jermakova)

Logistyka wydarzenia

• termin: Czwartek, 1 grudnia
  • sala: Kameralna Zachodnia (1 piętro)
  • miejsce: Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ul. F. Joliot-Curie  15
  • Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.