Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Jubileusz 10-lecia Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

header photo

Jubileusz

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci! W tym roku obchodzimy jubileusz 10-lecia Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Postanowiliśmy uczcić go cyklem spotkań, warsztatów, imprez okolicznościowych, do uczestnictwa w których serdecznie Państwa zapraszamy. Zaangażowana publiczność decyduje bowiem o jakości takich imprez, w decydującym stopniu je współtworzy, kreuje rozmaite, dodajmy – zawsze korzystne – interakcje. A na nich zależy nam w szczególności.

 

Program Jubileuszu jest niezwykle bogaty – wypełnią go m.in. takie wydarzenia jak Międzykulturowe Spotkania Studentów i Pracowników IDiKS „International Days” (27-30 marca), których ideą jest zawiązanie bliższych relacji pomiędzy naszymi studentami, pochodzącymi z różnych stron świata, i wykładowcami Instytutu, spotykającymi, co prawda, swych słuchaczy na zajęciach, ciekawymi jednak ich osobowości, gustów, zapatrywań, dotyczących tych aspektów ich życia, o których zwykle podczas zajęć dydaktycznych się nie rozmawia. 

Druga już Klinika Dziennikarstwa (31 marca), stanowiąca pole do dyskusji na temat kondycji polskiego dziennikarstwa i mediów, z udziałem uznanych autorytetów naukowych, i oczywiście studentów, to kolejna propozycja skierowana do tych, którzy nie przestają wątpić, iż rzetelne informowanie i opisywanie rzeczywistości, zachowujące istotne standardy etyczne, jest ciągle możliwe. 

Nasze drzwi otwieramy przyszłym kandydatom na studia, których zapraszamy 2 kwietnia na cykl warsztatów i spotkań (szczegóły niebawem).

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym 10-leciu IDiKS będzie również jubileuszowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (25 kwietnia). To niebywała okazja, by przysłuchać się wielu wybitnym specjalistom podsumowującym „dokonania dekady i perspektywy rozwojowe studiów nad mediami i komunikowaniem w Polsce”. Nasz Instytut gościć będzie ponad 200 medioznawców i komunikologów z kraju i zagranicy. 

Dyrekcja IDiKS zaplanowała również 15 maja przegląd specjalności oferowanych przez Instytut. W formie warsztatów studenci będą mogli zapoznać się m.in. z tajnikami technik telewizyjnych, radiowych, fotograficznych czy projektowych. Przegląd będzie okazją do zapoznania się również z najlepszymi pracami naszych studentów. 

Cykl imprez wieńczyć zaś będzie spotkanie integracyjne dla studentów i wykładowców IDiKS (1 czerwca), stanowiące niezwykłą okazję do wspólnej zabawy, do ciekawych, bo mniej sformalizowanych rozmów. Do tego aspektu odwołuje się przewodnie hasło spotkania: „Z przymrużeniem oka”. 

Zachęcamy do prześledzenia programu imprez jubileuszowych na naszej stronie internetowej i na portalu społecznościowym Facebook. Serdecznie zapraszamy do udziały we wszystkich imprezach i wydarzeniach! 

Wydarzenia jubileuszowe

  • 27-30.03.2017: International Days: link
  • 31.03.2017: Klinika Dziennikarstwa: link
  • 02.04.2017: Drzwi otwarte: link
  • 25-26.04.2017: Konferencja PTKS: link
  • 15.05.2017: Przegląd specjalności: link (szczegóły niebawem)
  • 01.06.2017: Spotkanie z przymrużeniem oka: link (szczegóły niebawem)