Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Towards development of the mediatization research II

Towards development of the mediatization research II

13. grudnia 2018 roku odbyło się organizowane przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Akademia Europaea Wroclaw Knowledge Hub seminarium specjalizacyjne Towards development of the mediatization research II, które w tym roku poprowadził prof. Johan Fornäs z Södertörn University. 

Prof. Johan Fornäs zajmuje się m.in. problematyką kultury medialnej. Jego interdyscyplinarne badania opierają się głównie na hermeneutycznej interpretacji, analizie dyskursu i etnografii mediów. Z wykształcenia jest matematykiem, filozofem, muzykologiem, z doświadczenia: kulturoznawcą i medioznawcą. Pracował m.in. na Göteborg University, Stockholm University, Catholic University of Leuven, Linköping University; National Institute for Working Life in Norrköping czy Linköping University. Jest autorem m.in. Defending culture: Conceptual foundations and contemporary debate (Palgrave Macmillan, 2017), Signifying Europe (Intellect, 2012) czy Cultural theory and late modernity (Sage, 1995). 

13.12.2018

Spotkanie miało charakter zamknięty i warsztatowy, do którego wprowadzenie stanowił wykład zaproszonego eksperta. W tym roku temat przewodni stanowiły kulturowe aspekty mediatyzacji. W tegorocznym spotkaniu wzięli udział badacze reprezentujący ośrodki akademickie z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Polski, Rosji, Chorwacji i Kazachstanu.

Idea seminariów zasadza się na intensywnej pracy nad wcześniej dostarczonymi przez uczestników materiałami: wynikami lub projektami badań, przygotowywanymi artykułami i rozprawami. Dominująca część spotkania poświęcona jest dyskusji i konsultacjom. 

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją (aut. Wojciech Duszyński).