Institute of Journalism and Social Communication

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocławski

Uni Radio

Informacje o UniRadio

Uniradio to studencka rozgłośnia Uniwersytetu Wrocławskiego. Na naszej antenie możecie posłuchać wielu wyjątkowych audycji dotykających różnorodnych tematów. Każda z nich współtworzy archiwum podcastów, umożliwiające odsłuchanie emitowanych programów w dowolnej chwili. Uniradio jest rozgłośnią internetową, czym wpisuje się w charakter rozwoju nowych mediów.

 

Praca w zespole Uniradia jest niepowtarzalną szansą na przygotowanie się do profesjonalnej pracy radiowca poprzez między innymi:

  • nagranie własnego demo,
  • zasięgnięcie opinii doświadczonych radiowców na temat jakości zebranych przez siebie materiałów,
  • pomoc przy montażu oraz możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu.


U nas nauczycie się również wielu innych rzeczy niezbędnych w pracy związanej z mediami. Oferujemy możliwość pracy w dziale newsowym, reporterskim, tworzenie słuchowisk, lektoring, naukę realizacji dźwięku oraz prowadzenie autorskiej audycji.

Praca w zespole radiowym stwarza okazję do przeprowadzania wywiadów ze znanymi osobistościami, organizowanie eventów, zdobywanie płyt oraz akredytacji i biletów na imprezy kulturalne. Współtworzenie Uniradia to znakomita okazja do promocji siebie i inwestowania w swoje umiejętności (notka w CV).