Konferencja naukowa: Studia i Perspektywy Medioznawcze

W tym roku pragniemy spotkać się z Państwem we Wrocławiu na konferencji naukowej, którą planujemy jako pierwszą z cyklu „Studia i perspektywy medioznawcze”. Wierzymy, że wpisze się ona w kalendarz ważnych spotkań przedstawicieli nauk o mediach oraz innych dyscyplin, w zakresie zainteresowań których znajdują się media i komunikowanie.

Zawrót z filmem. Wystawa fotograficzna inspirowana Mistrzami Kina

Nie sposób nie zauważyć, jak wiele możliwości interpretacyjnych pozostawia nam kino – style i gatunki, barwy i faktury, postaci i wrażenia – to tylko wstęp do filmowej przygody. Nasza wystawa przybliża tę przewrotność, przedstawiając dzieła Mistrzów Kina w zupełnie nowej odsłonie.

Wielka Zbiórka Książek na Wydziale Filologicznym UWr

23 kwietnia 2018 roku Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego dołączył do Wielkiej Zbiórki Książek organizowanej przez Fundację Zaczytanych. Celem Fundacji jest budzenie wrażliwości społecznej, wspieranie pacjentów szpitali i propagowanie czytelnictwa

Zakład Communication Design prezentuje: CDN

Serdecznie zapraszamy na pożegnalne warsztaty, wystawę i wykład -CommunicationDesignNakoniec- które odbędą się w ramach wydarzenia zorganizowanego przez magistrantów Communication Design. Studenci zanim opuszczą mury uczelni zaprezentują zebranym swój dorobek edukacyjny i kompetencyjny.

Dziennikarstwo i Media 8. Kody i strategie w komunikacji

Najnowszy numer czasopisma „Dziennikarstwo i Media” zaprasza w podróż do Izraela, by poznać tamtejszy system medialny, do klasztoru, by na własne oczy zobaczyć zakonnicę korzystającą ze Snapchata, czy do galerii obrazów, by zrozumieć ich wizualną wartość