Konferencja "Rola dziennikarza w zapobieganiu zachowań samobójczych"

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że już w najbliższy poniedziałek - 21 listopada 2022 r., w godzinach 11.00-15.00 - odbędzie się wyjątkowa, ogólnopolska konferencja szkoleniowa dla studentów dziennikarstwa, pt. "Rola dziennikarzy w zapobieganiu zachowaniom samobójczym". Raz jeszcze serdecznie zapraszamy studentów Państwa uczelni, ale także i wykładowców uczących dziennikarstwa, do udziału w tym wydarzeniu. Udział w konferencji jest bezpłatny! Będzie ona realizowana w trybie hybrydowym: możliwy jest więc zarówno udział osobisty (w sali OWZPAP w Warszawie, przy ul. Mazowieckiej 11a), jak też i uczestnictwo online (transmisja konferencji na żywo będzie dostępna na kanale YouTube - youtube.com/@BiuroZZS). Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji, niezależnie od formy uczestnictwa, uprzejmie prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się poprzez specjalny formularz dostępny pod następującym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdPUIWMcaehh1I-lGIcjxLGN5iyAh-NtWyVbBUN18GrlfjkBA/viewform.

Konferencja jest realizowana w ramach zadania „Rozwój kompetencji przedstawicieli środków masowego przekazu, w szczególności dziennikarzy, redaktorów, sekretarzy redakcji, wydawców”, które jest częścią pierwszego ogólnopolskiego Programu Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym (PZZS). Wspomniany Program jest z kolei częścią jeszcze szerszego przedsięwzięcia rządowego, czyli Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 (NPZ), finansowanego przez Ministra Zdrowia. Bezpośrednim organizatorem konferencji jest działające w ramach PZZS/NPZ Biuro ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym, które działa w Instytucie Psychiatrii i Neurologii (IPiN). Biuro koordynuje realizację ogólnopolskiego Programu Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym.

Harmonogram konferencji znajdą Państwo obok.

Harmonogram konferencji

LINK