Kinematografia i literatura sardyńska a tożsamość regionalna

W imieniu Zakładu Italianistyki IFR UWr oraz Interdyscyplinarnego Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Historii Kultury zapraszamy na spotkanie z dr Ewą Baszak (UWr, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej), które poświęcone będzie jej najnowszej monografii "Kinematografia i literatura sardyńska a tożsamość regionalna". W trakcie rozmowy przeniesiemy się na południe Europy i wraz z naszym gościem spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań: czym w ogóle jest tożsamość regionalna na Sardynii? Czym różni się od tożsamości włoskiej? Jak się manifestuje?

Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2023 r. o godzinie 17:00 w Instytucie Filologii Romańskiej UWr w sali 3.2.

Poprowadzi je Szymon Mikołaj Polak, Sekretarz Interdyscyplinarnego Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Historii Kultury.