Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Staż w Radiu Rodzina

header photo

Zapraszamy do odbywania praktyk studenckich/stażu w działającej od 25 lat na Dolnym Śląsku stacji radiowej. Pomimo tej bogatej historii Radio Rodzina (bo o nim mowa) od 2018 r. rozpoczyna nowy rozdział swojego istnienia. Najpierw stało się częścią Grupy Medialnej Johanneum, a następnie na swoim pokładzie powitało wieloletniego prezesa Radia Wrocław, a wcześniej pracownika TVP oraz kilku tytułów prasowych – Tomasza Dudę. Wsytąpiliśmy także do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przemianowanie naszej koncesji na komercyjną, dzięki czemu będziemy funkcjonować na takich samych zasadach, jak większość stacji radiowych. Dziś – nadając na terenie województwa dolnośląskiego oraz części województwa opolskiego i wielkopolskiego – chcemy stać się radiem grającym (zgodnie z naszą nazwą) dla każdej rodziny.

Dodatkowe informacje

Podczas praktyk u nas mogą Państwo zdobyć umiejętności i wiedzę przygotowującą do pracy w mediach. Pod okiem naszych dziennikarzy poznają Państwo zasady funkcjonowania radia, a następnie będą mogli kształcić się jako: reporterzy, pracownicy newsroomu, prezenterzy radiowi, wydawcy, publicyści. Poza działalnością na antenie (na której – wierzymy szybko zagościcie) mogą Państwo publikować na portalu www.radiorodzina.pl (od kwietnia rusza w nowej odsłonie – trwają prace nad jego całkowitą przebudową).

Jesteśmy także na etapie tworzenia studia TV Rodzina, co tylko potwierdza, że mamy ambicje rozwijać się, zdobywając coraz szersze grono słuchaczy. Wierzymy także, że po praktykach/stażu wielu z Państwa pozostanie w naszym zespole jako pracownicy Radia Rodzina. Planujemy bowiem w przyszłości zwiększać sukcesywnie zatrudnienie.