Blind football w IDiKS!

Studentki i Studenci IDiKS ze specjalności dziennikarstwo sportowe (rok III) uczestniczą w tym semestrze w zajęciach „Sport osób z niepełnosprawnościami”. W ramach przedmiotu poznają m.in. wybrane dyscypliny (historię i zasady), specyfikę treningów i zawodów oraz – przede wszystkim – uczą się projektować takie przekazy medialne, by były poprawne nie tylko językowo (co w tym dyskursie wcale nie jest takie proste i jednoznaczne), ale też by wyróżniały się pewnego rodzaju wrażliwością komunikacyjną. Ponadto prowadzący (tj. mgr Dorota Dyksik i dr Tomasz Łukasz Nowak) organizują w ramach zajęć spotkania z trenerami i ze sportowcami z niepełnosprawnościami, które – przez bezpośrednie rozmowy i wymianę doświadczeń – prowadzą m.in. do zawiązywania pierwszych relacji sportowo-medialnych. A że bardzo ważny jest również ruch i „sportowa praktyka”, spotkania te kończą się małymi treningami ;)

Niespełna miesiąc temu (17 grudnia) odwiedził nas piłkarz blind footballu Robert Mkrtchyan, a dziś (13 stycznia) trener Lubomir Prask wraz z piłkarzami – Łukaszem Byczkowskim i Adrianem Słoninką, oraz zawodnikami showdown – Elą Mielczarek, Moniką Szwałek i Krystianem Kisielem, absolwentami DSOSW nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu. Po części konwersatoryjnej dotyczącej takich dyscyplin jak showdown, goalball i oczywiście blind football – przeszliśmy do gry! Jak potoczył się trening (i jak naszym Studentkom i Studentom potoczyła się piłka)? Szanowni Państwo, proszę zobaczyć!