Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Zmiana trybu realizacji zajęć od 12.10.2020 roku

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,  

 

od poniedziałku 12 października 2020 roku zmianie ulega plan realizacji zajęć na kierunkach realizowanych przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Postaramy się do końca piątku, tj. 9 października, zamieścić dla studiów stacjonarnych zmodyfikowany plan. Nowy plan dla studiów niestacjonarnych pojawi się na stronie Instytutu w kolejnych dniach. 

 

Najbliższy zjazd (10-11 października) dla studentów niestacjonarnych odbędzie się zgodnie z dotychczasowym planem, co oznacza, że studenci I roku studiów licencjackich (obydwu naszych kierunków) będą mieli zajęcia w budynku Instytutu. Do studentów tego rocznika wyślę mailem na adresy uniwersyteckie dodatkową informację na temat tego zjazdu.  

 

Zasadniczą zmianą będzie niemal całkowite przejście na realizację zajęć w trybie zdalnym. W salach dydaktycznych póki co planujemy realizować wyłącznie zajęcia wymagające pracowni komputerowej, pracowni radiowej lub telewizyjnej. Zmodyfikowany plan czytelnie będzie informował, które zajęcia będą się odbywać w trybie zdalnym, a które w sali dydaktycznej.  

 

Zmiana związana jest oczywiście z bardzo niepokojącymi wzrostami zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Wiecie Państwo, że planowaliśmy zrealizować zajęcia w bieżącym semestrze w trybie mieszanym, inaczej niż wiele uczelni w Polsce wierzyliśmy, że będzie to możliwe. Ułożyliśmy z wysiłkiem plan, który zakładał mieszaną formę realizacji zajęć, chcieliśmy z Państwem spotykać się w salach dydaktycznych. Obecnie musimy jednak nasz pomysł zawiesić. Zajęcia według nowego planu będą realizowane do odwołania, do czasu poprawy sytuacji epidemicznej w kraju.  

 

Jesteśmy przekonani, że zajęcia w trybie zdalnym mogą być równie efektywne, jak te tradycyjne. Będą się one odbywać przy wykorzystaniu aplikacji MS Teams, w czasie rzeczywistym, wynikającym z harmonogramu zajęć.  

 

Trzymajcie się Państwo zdrowo! 

 

Paweł Urbaniak 

zastępca dyrektora ds. dydaktycznych