Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Zakład Communication Design prezentuje: CDN

header photo

Serdecznie zapraszamy na pożegnalne warsztaty, wystawę i wykład -CommunicationDesignNakoniec- które odbędą się w ramach wydarzenia zorganizowanego przez magistrantów Communication Design. Studenci zanim opuszczą mury uczelni zaprezentują zebranym swój dorobek edukacyjny i kompetencyjny. Oddajemy pola następcom: CommunicationDesignNastąpi.

Zakład Communication Design prezentuje

CDN. to pożegnalne wydarzenie studentów kończących edukację na drugim roku studiów magisterskich naszej specjalności, na którym w postaci warsztatów, wystaw i wykładów zaprezentują zebranym swój dorobek edukacyjny i kompetencyjny zdobyty podczas studiów - stąd CommunicationDesignNakoniec. W ramach projektu specjalnościowego studenci podsumowują swoje dokonania, czyniąc z tego możliwość przedstawiania specjalizacji zebranej publiczności, bowiem CiągDalszyNastąpi.

 

Po raz pierwszy w historii specjalizacji Communication Design mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na wydarzenie CDN: CommunicationDesignNakoniec czyli CiągDalszyNastąpi.

Informacje logistyczne

  • Kiedy: 24.05.2018, godz. 13:00-19:30
  • Gdzie: Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr (kontakt)
  • Dla kogo: zarówno dla studentów ostatnich lat, którzy żegnają się ze specjalnością, jak i tych, którzy chcą ją poznać
  • Wszystkie informacje na stronie wydarzenia.

Opis wydarzeń

Jak przełamać lody? – etapy budowania zespołu
Nauka przez zabawę – dosłownie. Na warsztaty przyjdziecie Państwo nie znając siebie nawzajem, a co więcej – będzie to spotkanie dwóch różnych światów, ponieważ zapraszamy zarówno programistów i projektantów. Wyjdziecie wiedząc o sobie całkiem sporo, a będzie to zasługa ice-breakerów - prostych gier, które rozluźnią i zintegrują grupę (mamy nadzieję). Dowiecie się Państwo, dlaczego warto je znać, jak ich używać i w jakich sytuacjach warto je stosować, a przede wszystkim spędzicie czas na świetnej zabawie - ucząc się przy tym. Dla nas bowiem zabawa i uczenie się to synonimy (SIC!).

Warsztaty UI i UX dla IT
Zapraszamy studentów informatyki, przyszłych programistów i pracujących w branży IT. Uwrażliwimy Państwa ścisłe umysły na wizualną stronę programowania i kodowania. Pokażemy, jak duże znaczenie ma efekt końcowy każdej pracy, który musi również „wyglądać”, żeby właściwie spełnił swoje zadanie.

WYSTAWA pt. Alternatywny przewodnik po Polsce – szlakiem kultury wizualnej
Zapraszamy Państwa na wystawę elementów przewodnika, której będzie towarzyszył wykład dotyczące sztuki w przestrzeni miejskiej. Opowiemy Państwu, jak powstał wyjątkowy przewodnik po Polsce i przedstawimy mniej popularne regiony kraju, które warto odwiedzić ze względu na perełki kultury wizualnej.

Myślenie projektowe nie tylko dla projektantów
Design thinking to innowacyjny sposób na rozwiązanie każdego problemu projektowego. Podczas warsztatów zgłębimy technikę twórczego projektowania, o której w branży mówi się głośno. Poznacie Państwo przykłady jej zastosowania i będziecie mieli szansę praktycznie ją przećwiczyć.

KOSMOSki MAREK przedstawia: techniki projekcyjne warsztatowo
W oparciu o naszą wyobraźnię i skojarzenia będziemy wykorzystywać techniki projekcyjne w badaniach brandów. Pokażemy Państwu, na czym polega ta metoda, stosując różne rodzaje technik, wspólnie zwizualizujemy sobie atmosferę kilku marek. Przekonacie się Państwo, że badania wcale nie muszą być nudne, a ich wyniki naprawdę mogą nas zaskoczyć.

Kody na miłość – wykład performatywny
Temat wykładu bliski jest każdemu z nas, a inspiracją do jego stworzenia była teoria Niklasa Luhmanna. Wnioski płynące z lektury zostaną zaprezentowane w artystycznej formie, a prowadzący będą zachęcać Państwa do czynnego udziału w dyskusji. Ostatecznie miłość może okazać się czymś zupełnie innym, niż sądziliśmy...

Program ramowy

13:00-15:00 - pierwszy blok warsztatów

  • User experience i user interface - warsztaty dla IT
  • Jak przełamać lody - etapy budowania zespołu

15:15-18:15 - drugi blok warsztatów oraz wystawa

  • Myślenie projektowe - nie tylko dla projektantów
  • Alternatywny przewodnik po Polsce - szlakiem kultury wizualnej
  • KOSMOSki MAREK przedstawia - techniki projekcyjne warsztatowo