Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

'Wyobraźnia i rygor' Konkurs otwarty na artykuł na temat wybranego obrazu

header photo

Równo dwa lata po otwarciu w Muzeum Miejskim Wrocławia wystawy „Arcydzieła malarstwa polskiego przełomu XIX i XX wieku” sale Pałacu Królewskiego ponownie wypełniły dzieła sztuki pochodzące z jednej z największych i najwartościowszych prywatnych kolekcji sztuki, uważanej również powszechnie za jeden z wiodących zbiorów malarstwa polskiego w kraju.


Tym razem na wystawie zaprezentowanych zostało ponad 130 prac powstałych po 1945 roku, wykonanych głównie w technikach malarskich. Zbiór, budowany przez wiele lat przez Grażynę i Jacka Łozowskich, uznać można za modelowy, bowiem reprezentuje on praktycznie wszystkie najważniejsze kierunki w sztuce drugiej połowy XX wieku w Polsce.

Konkurs

Szanowni Państwo. Zapraszamy Państwa do udziału w otwartym konkursie na artykuł o objętości od 4000 do 6000 znaków na temat jednego obrazu (oraz jego autora) z wystawy 'Wyobraźnia i rygor', którą można podziwiać w Muzeum Miejskim Wrocławia. Termin składania prac 13.02.2018, zaś rozstrzygnięcie w stosownej formie uroczystego podania wyników odbędzie się 20.02.2018 roku o godz. 12:00 w Muzeum Miejskim Wrocławia. Szczegółowe informacje do pobrania w regulaminie konkursu. Serdecznie zachęcamy do udziału! Nagrodzone prace - poza samymi nagrodami - zostaną opublikowane łącznie z reprodukcją wybranego obrazu w Magazynie Gazety Wrocławskiej, kwartalniku Quart i kwartalniku Format. Organizatorzy przewidują też zbiorową publikację artykułów w wydaniu książkowym. 

Nagrody

  • I miejsce: 1500,00 zł
  • II miejsce: 1000,00 zł
  • III miejsce: 500,00 zł