Wielka Zbiórka Książek na Wydziale Filologicznym UWr

23 kwietnia 2018 roku Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego dołączył do Wielkiej Zbiórki Książek organizowanej przez Fundację Zaczytanych. Celem Fundacji jest budzenie wrażliwości społecznej, wspieranie pacjentów szpitali i propagowanie czytelnictwa. Wielka Zbiórka Książek to jeden z projektów Zaczytanych, dzięki któremu, przy wspólnej pracy miłośników literatury i osób chcących nieść pomoc potrzebującym, w szpitalach powstają biblioteki dla starszych i młodszych pacjentów.

Wydział Filologiczny przygotował aż sześć regałów na książki! Można je znaleźć w Instytucie Filologii Angielskiej, Instytucie Filologii Polskiej, Instytucie Filologii Germańskiej, Instytucie Filologii Słowiańskiej, Instytucie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej oraz Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Każda książka na jednym z wybranych regałów współtworzy kolejną bibliotekę Zaczytanych.

Na regałach mogą znaleźć się książki

• które sami chcielibyśmy dostać lub podarować bliskim, a więc nowe i w dobrym stanie
  • wydane po roku 2000
  • przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych (dzieci, młodzieży, dorosłych), przy czym te dla najmłodszych zostaną wykorzystane m.in. w bajkoterapii