Warsztaty: Czy piszesz wystarczająco trudnym językiem, by robić karierę naukową?

Warsztaty

Wracamy po wakacjach z warsztatami dla doktorantów i studentów! Tym razem naszym gościem będzie dr Tomasz Piekot – kierownik Pracowni Prostej Polszczyzny UWr. Nasz wrocławski polonista na co dzień upraszcza i uszczerza komunikację firm i urzędów. Projektuje przyjazne pisma, tłumaczy umowy, tworzy strategie efektywnej komunikacji marek na Facebooku.

Tym razem jednak na warsztatach zajmiemy się językiem trudnym i erudycyjnym. Dowiemy się, jak pisać teksty naukowe, by podobały się recenzentom; jak sprawić, by czytelnicy naszych publikacji zbyt szybko nie zrozumieli naszego wywodu. Na spotkanie koniecznie przynieście komputery i próbki swoich tekstów naukowych. Będziemy analizować ich język pod kątem nienaukowej prostoty. Liczba miejsc jest niezbyt ograniczona!

Informacje logistyczne

• Miejsce - fabryka sensu