UNIWERSYTECKI KLUB DYSKUSYJNY NA WYDZIALE FILOLOGICZNYM

Chcemy stworzyć akademicką przestrzeń do rozmowy wokół problemów związanych z kulturą dyskusji, równym traktowaniem, dyskryminacją we współczesnym świecie, dlatego też otwieramy Uniwersytecki Klub Dyskusyjny na Wydziale Filologicznym. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu i będą miały formę warsztatów z ekspertami, webinarów i wykładów gościnnych.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie poświęcone kulturze dyskusji, które odbędzie się 25 marca o godz. 18.00 w aplikacji TEAMS. Porozmawiamy o tym, jak rozmawiać, żeby nie obrażać, nie ranić, budować dobre relacje i szanować odmienne poglądy. Prosimy o przygotowanie materiałów do dyskusji – cytatów (może z zajęć?), screenów, memów, komentarzy, itp., które budzą emocje w czasie zajęć, są bulwersujące, niewłaściwe. Opowiedzcie o tym, co Was boli, porusza, drażni – wspólnie z naszymi ekspertami zastanowimy się, jak reagować, przeciwdziałać i wypracować dobre praktyki na przyszłość.

Goście specjalni:

• dr Olga Nowaczyk (Instytut Socjologii UWr, pełnomocniczka dziekana ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji na Wydziale Nauk Społecznych UWr),
  • dr hab. Tomasz Piekot (Instytut Filologii Polskiej UWr, kierownik Pracowni Prostej Polszczyzny UWr),
  •  dr Łukasz Prus (rzecznik ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji na Uniwersytecie Wrocławskim),
  • dr Michał Rydlewski (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr)

Moderatorka:

• dr Małgorzata Kolankowska (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, pełnomocniczka dziekana ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji na Wydziale Filologicznym UWr)

ZAINTERESOWANYCH DZIAŁALNOŚCIĄ W RAMACH UNIWERSYTECKIEGO KLUBU DYSKUSYJNEGO PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO DR. MAŁGORZATY KOLANKOWSKIEJ NA ADRES: MALGORZATA.KOLANKOWSKA@UWR.EDU.PL