Studenckie Jury "Słowa bez granic"

header photo

Słowa bez granic

Już po raz piąty Studenci DZiKS tworzą Jury Słowa bez Granic. Czytamy i interpretujemy 10 najlepszych książek nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. W poprzednich latach wyróżnienie Studentów otrzymali: Mark Danner, Magdalena Grzebałkowska, Karolina Domagalska i Martin Caparrós. Kto w tym roku będzie naszym laureatem? Dowiemy się już w maju na Gali w Warszawie. Jednak zanim ogłosimy nasz werdykt zapraszamy do lektury recenzji nominowanych książek.

- Urszula Glensk

Fotografia

Marin Caparros, Hanna Ciesielska, Maciej Wróbel. Wręczenie nagrody Studentów na Gali w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, 20 maja 2017

Recenzje

• Wojciech Kosek - Obcy we własnym kraju ­  o przeskakiwaniu muru empatii słów kilka (do pobrania).
  • Justyna Tkaczyńska - Podręcznik do reprywatyzacji (do pobrania).
  • Anna Rozwadowska - O większości, która została mniejszością (do pobrania).
  • Mateusz Kowalski - Warte grzechu (do pobrania).