SPORT MEGAZIN – studencki zin sportowy!

Ze wstępu Aleksandy Kalki:

"Wyobraźcie sobie współczesną wersję bajki o Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Krasnale chodzą na studia, średnio ogarniają rzeczywistość, ale po dobrej imprezie już nawet nie dziwią się, że ktoś spał w ich łóżeczku i pił z ich kubeczków. Śnieżka to ja. Na szczęście nie mam złej macochy, bo krasnale wystarczająco często podnoszą moje ciśnienie wymagają uświadomienia, co było na zajęciach i z czego mają się przygotować (...)"

Redakcja:
Aleksandra Kalka, Łukasz Mikulski, Mikołaj Czerwiński, Filip Sikba, Alex Schmidt, Nazar Yakovets, Bartek Królikowski i Kacper Specylak

Grafika na okładce: Martyna Bubacz

O projekcie:

SPORT MEGAZIN powstał w ramach jednego z zadań realizowanych podczas zajęć "Pracownia redakcji materiału dziennikarskiego" (prowadzący: dr Tomasz Łukasz Nowak). Tworzenie i publikację materiałów poprzedziły rozważania dot. odbiorców, ich potrzeb i zainteresowań, wybór i podział tematów oraz stworzenie makiety – nic więc nie znalazło się tutaj ani przypadkowo, ani w przypadkowym miejscu. Grupa stanęła bowiem przed wyzwaniem stworzenia studenckiego zinu sportowego, którym zainteresowaliby się nie tylko studenci i studentki dziennikarstwa sportowego, ale również (w równej mierze) innych specjalności, studenci i studentki komunikacji wizerunkowej, ale też informatyki (przy założeniu, że drukowana wersja pojawiłaby się na, wspólnych przecież, korytarzach) oraz osoby pracujące w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (a nuż po tej lekturze pracownicy zażądają dostępu do zajęć WF?)...

Zin, jako medium alternatywne, tworzone poza schematem, nieugrzecznione, skierowane do wybranych odbiorców (w tym przypadku społeczności IDiKS) – rządzi się swoimi prawami. Redakcja wyraża nadzieję, że podołała zadaniu.

Pobierz numer

SPORT MEGAZIN dostępny