Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Reportaże wartościowe. Młode pióra o tym, co ważne

header photo

Szanowni Państwo. Uprzejmie informujemy, że nakładem wydawnictwa naukowego Libron ukazał się zbiór reportaży pod redakcją Profesora Igora Borkowskiego i naszych Doktorantów: Wojciecha Sitarza i Kaliny Sobierajskiej. Naturalnie polecamy Państwa uwadze. 

Reportaże wartościowe. Młode pióra o tym, co ważne

Publikacja stanowi efekt projektu naukowo-dydaktycznego, który zakładał powstanie zbioru reportaży skupionych wokół roli wartości w życiu młodych ludzi. Zadanie postawione przed uczestnikami zakładało, iż w trakcie dziesięciodniowej Akademii nie tylko rozwiną oni umiejętności reporterskie, lecz także znajdą temat i opiszą go z należytą wrażliwością, dzięki pogłębionej refleksji aksjologicznej.

W projekcie wzięło udział szesnaścioro studentów z Polski i Ukrainy, którzy pracowali w parach, dzięki czemu stanowili dla siebie wzajemną pomoc i inspirację. Przyjęta przez twórców Akademii formuła nie była przypadkowa ? stanowiła również okazję do międzykulturowego spotkania, nierzadko będącego wyzwaniem. Wymaga ono bowiem zmierzenia się z własnymi przedsądami oraz może, choć nie musi, prowadzić do starcia odmiennych systemów wartości.

Informacje wydawnicze

  • Redakcja: Igor Borkowski, Wojciech Sitarz, Kalina Sobierajska
  • Wydawnictwo: Libron
  • Liczba stron: 238