Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Po karierze też jest życie - spotkanie w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uwr

header photo

Po karierze też jest życie

Zakończenie kariery to dla każdego zawodowego sportowca moment szczególny. Nie tylko ze względu na podsumowanie osiągnięć, ale przede wszystkim przez konieczność rozpoczęcia nowego życia. Dla wielu trudniejszego, niż najcięższy trening.

W ciągu kariery uważnie śledzeni przez media i uwielbiani przez kibiców. Często marzący o chwili spokoju. Ten spokój może jednak okazać się przekleństwem – już po karierze, gdy skończą się starty w zawodach i treningi. Doskonale potwierdzają to słowa Artura Siódmiaka: - Mnóstwo moich kolegów ma z tym problem, tak samo zresztą jak wielu sportowców. Będąc przez 20 lat w systemie szkoleniowy, nie ma się czasu na inne rzeczy.

Są jednak wyjątki. Niektórzy i w tym drugim przypadku radzą sobie równie dobrze. Doskonałym przykładem będą goście, którzy już 24 maja zjawią się na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas eventu "Życie po życiu sportowym" osoby, których kiedyś znały miliony, opowiedzą o kolejnym etapie. Tym zdecydowanie mniej znanym, po zakończeniu kariery. Często ciekawszym, niż Wam się wydaje!

 

 

Dodatkowe informacje

  • KIEDY? 24 maja 2018 r.
  • O KTÓREJ? Godzina 16.00
  • GDZIE? Sala Wielka Zachodnia