Orły studiują w IDiKS!

Troje studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej i jedna studentka komunikacji wizerunkowej rozpoczyna pracę pod indywidualną opieką tutorską. Program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  "Szkoła orłów" realizowany m.in. na Wydziale Filologicznym jest adresowany do studentów – laureatów olimpiad przedmiotowych w szkołach średnich, którzy są studentami pierwszych lat prowadzonych kierunków studiów pierwszego stopnia.

Ideą programu jest zindywidualizowana praca studenta z opiekunem naukowym, która ma doprowadzić do włączenia uczestnika programu w życie naukowe, umożliwić udział w konferencjach naukowych, działania w kołach naukowych, zainicjowania badań naukowych. Udział w projekcie będzie oceniany pod kątem uzyskiwanych efektów naukowych: wygłaszanych referatów, udziału w sympozjach, debatach naukowych, przygotowania i publikacji artykułów naukowych.

W pierwszej edycji programu wszyscy zakwalifikowani do udziału w skali Wydziału Filologicznego to studentki i student kierunków IDKS. Gratulujemy Jessice Krysiak (tutor: dr hab. Igor Borkowski prof. UWr), Julii Tkaczyk (tutor: dr hab. Jerzy Biniewicz prof. UWr), Mai Białas (tutor: dr hab. Michał Grech) i Mateuszowi Nowakowi (tutor: dr hab. Jacek Grębowiec).

Projekt pn. "Szkoła orłów"
na Uniwersytecie Wrocławskim: link