ODWOŁANE || II edycja TEDxUWr „Shape of Changes”

O wydarzeniu

Metamorfoza czy modyfikacja? Ewolucja czy rewolucja? Przełom czy zwrot? Jaki kształt mają zmiany, które obserwujemy wokół nas każdego dnia? Na to właśnie pytanie spróbuje odpowiedzieć druga edycja konferencji TEDxUWr „Shape of Changes”. Już 27 marca 2020 roku na Uniwersytecie Wrocławskim, w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, 11 prelegentów podzieli się swoją perspektywą na przemiany społeczne, komunikacyjne, ekologiczne, ekonomiczne czy technologiczne.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in. czy mamy prawo nazywać siebie homo sapiens – człowiekiem rozumnym, czy naprawdę o czymkolwiek decydujemy samodzielnie, a także kiedy będzie można jednym kliknięciem wziąć pożyczkę w Azji albo założyć lokatę w Australii.

TEDxUWr połączy specjalistów najróżniejszych dziedzin – marketingu, finansów, biznesu, psychologii, dziennikarstwa czy IT. Wśród prelegentów znajdą się też wykładowcy Uniwersytetu Wrocławskiego oraz innych polskich uczelni. W swoich wystąpieniach opowiedzą nie tylko o ideach, ale i realnych działaniach, które każdego dnia hamują bądź przyspieszają zmiany rzeczywistości. Wszystko po to, by konferencja była dla każdego uczestnika inspiracją do bardziej świadomego doświadczania zmian.

„Shape of Changes” to jednak nie tylko to, co wydarzy się na scenie. Dzięki inicjatywie kół i organizacji studenckich uczestnicy TEDxUWr będą mieli okazję na żywo obejrzeć technologie przeobrażające świat.

Wydarzenie TEDxUWr „Shape of changes” organizowane jest na licencji TED - jednej z najbardziej prestiżowych konferencji naukowych na świecie, której mottem są „idee warte rozpowszechniania”. Nazwa TED pochodzi od słów Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design, a wśród jej prelegentów do tej pory znalazły się osobistości takie jak Bill Gates, Stephen Hawking, Jane Goodall, Philippe Starck czy Bill Clinton, a także wielu laureatów Nagrody Nobla.

TEDx to formuła, dzięki której niezależni organizatorzy mogą stworzyć lokalne wydarzenia, wykorzystując format i reguły dobrze znane z TED, by w swoich społecznościach rozbudzać potrzebę wymiany myśli. TED zaczął się jako czterodniowa konferencja w Kalifornii, ponad 30 lat temu. Obecnie każdego roku gromadzi czołowych myślicieli i działaczy z całego świata, by w swoich wystąpieniach mogli inspirować wszystkich, którzy będą chcieli sięgnąć po materiały dostępne również po konferencji.

By wziąć udział w TEDxUWr „Shape of Changes” wystarczy do 8 marca wypełnić formularz na stronie www.tedxuwr.pl/zgloszenia i czekać na potwierdzenie zgłoszenia. Konferencja jest wydarzeniem nieodpłatnym, organizowanym dzięki zaangażowaniu partnerów takich jak: Uniwersytet Wrocławski, PICI PASTA Wratislavia, Vyshyvanka, Art Hotel, Wydawnictwo Bez Maski, Catering Restauracja Plastyczna, Teatr Ekstrawersja, PWR Solar Boat Team, VM.PL Software House, Projekt Scorpio, Wroob oraz Robocik.

• Strona WWW wydarzenia: link
  • Strona na Facebooku: link