Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

Konferencja międzynarodowa (Re)prezentacje kobiety. Film, Reportaż, Media

header photo

Zaproszenie

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji międzynarodowej "(Re)prezentacje kobiety. Film, Reportaż, Media", która odbędzie się w dniach 17-19.10.2018 r., w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Tematem konferencji będą kobiety, które są zarówno bohaterkami, jak i twórczyniami różnorodnych form dokumentalnych. Interesuje nas namysł nad filmowymi dokumentami, reportażami w całej ich formalnej różnorodności, jak i nad wizerunkami kobiet, które pojawiają się w innych typach mediów. Równie istotne wydają nam się rozważania nad problemami związanymi z kobietami-twórczyniami: reżyserkami, dziennikarkami, reportażystkami, blogerkami - ich funkcjonowaniem w sferze zawodowej, ale także specyfiką ich dokonań.

Konferencja będzie okazją do spotkania osób zajmujących się tą problematyką zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej. Do udziału zaprosiliśmy autorki filmów dokumentalnych, dziennikarki i dziennikarzy zarówno z Polski, jak i z Hiszpanii, Włoch, Stanów Zjednoczonych czy Argentyny. Chcielibyśmy bowiem zderzyć ze sobą nie tylko różnorodne perspektywy badawcze, ale również spojrzenie na problematykę kobiet – bohaterek i twórczyń form dokumentalnych, pochodzących z różnych kręgów kulturowych.

Dodatkowe informacje

 • Program konferencji: link
 • Język konferencji: hiszpański, polski i angielski
 • Komitet organizacyjny: 
 • Komitet Organizacyjny:
  Dr hab. Arkadiusz Lewicki, prof. UWr
  Dr Małgorzata Kolankowska
  Dr Jędrzej Morawiecki
  Mgr Ewa Baszak
  Mgr Dorota Dyksik
  Mgr Kalina Sobierajska