"Komiediant"

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że w ostatnią niedzielę w Centrum Kultury Wrocław Zachód odbyła się projekcja krótkometrażowego filmy fabularnego "Komediant", zrealizowanego w ramach zajęć prowadzonych w naszym Instytucie przez Panią Barbarę Bielecką. Poniżej szczegóły dotyczące filmu, po prawej link do pobrania produkcji w ramach wolnego dostępu. Serdecznie zapraszamy

Film "Komediant"  to historia nieporadnego i zepsutego komika, który w pogoni za wymarzonym uznaniem pozbywa się wszelkich skrupułów. Po latach niepowodzeń podbija scenę stand-up.

Jaki wpływ na jego życie będzie miała kobieta?

"Komediant"- film twórców: młodych, ambitnych i odważnych. Projekt powstał w ramach filmowych zajęć na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzonych przez reżyserkę Barbarę Bielecką. Pani Barbara  współtworzyła film razem z grupą pełnych pasji i zdolnych studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej - specjalizacja Produkcja medialna. Studenci pracowali nad scenariuszem, okresem przygotowawczym oraz przy realizacji filmu.

Na dużym ekranie zobaczycie historię Tadka, mężczyzny po trzydziestce,który w drodze po artystyczne spełnienie porzuca wszelkie świętości, tylko po to, by zaistnieć na scenie stand-up. Wieczór zapowiada się całkiem komicznie, chociaż życie potrafi zaskoczyć.

TWÓRCY FILMU:

Metraż : 30 minut

DODATKOWE INFO

CHARAKTERYSTYKA BOHATERÓW:

Poznajcie Tadka - Paweł Majchrowski. Facet po trzydziestce, który w swoim życiu kilka razy próbował się ustatkować i zrobić coś pożytecznego. Studiował polonistykę, ale jej nie skończył. W młodości próbował pojednać się z Bogiem, a nawet przeczytał instrukcję obsługi pralki. Na tym się skończyło. Jego najdłuższy związek trwał dwa tygodnie, bo rzucała go każda kobieta. Od kilku lat jego życiowym celem jest bycie artystą i wybicie się na scenie sztuki stand-up. Może tym razem mu się uda? Lubi podsłuchiwać ludzi. Nie lubi za to ogórkowej i nie znosi zmywać, ale to nic – bo jego nadopiekuńcza matka lubi – aż za bardzo.

Emilia -Klaudia Cygoń jest jedną z tych kobiet, które powodują u mężczyzn chroniczny skręt szyi. Pewna siebie, zadbana, niezwykle kobieca, młodsza menedżerka w dziale zarządzania zasobami ludzkimi w dużej korporacji. Poza murami biznesowego środowiska szuka miłości. Takiej, która jest inspiracją dla scenarzystów w niejednych romansach. Ma na siebie plan. I na wszystko dookoła też. Każdy detal w jej mieszkaniu ma własne miejsce, a poszczególne meble i ich ustawienie jest dokładnie rozplanowane. Ambitna dziewczyna, która chce zapracować na własny sukces.I spotyka Tadka... (Paweł Majchrowski)

Fot. Katarzyna Janowska

Poznajcie Zenona Winnickiego, ojca Tadka -  Lesław Zamaro. Zenek jest elektrykiem w fabryce łożysk. Człowiek pracy, stroniący od jakiegokolwiek życia kulturalnego. Nie ruszały go nawet przedstawienia w szkole syna. Nie był na żadnym. Dokładny, zaborczy, surowy. Żona widzi w nim ideał mężczyzny. Tadeusz jest jego fizyczną kopią, ale na tym kończą się ich podobieństwa. Ojciec uważa to za porażkę, bo co to za praca – pajacować na scenie?

Poznajcie kolejną bohaterkę naszego "Komedianta":)

Teresa - matka Tadka Joanna Rafal Luzny :)

Emerytowana nauczycielka techniki. Z zamiłowania prywatna, jednoosobowa firma sprzątająca syna. Po śmierci męża całe życie poświęciła ukochanemu jedynakowi, który jest tym niezwykle zmęczony. Przejęła kilka nawyków żywieniowych od teściowej - "ogóreczkowej zjesz?"

Teresa przejmuje się losami serialowych postaci oraz uczestników talent show. Najbardziej jednak martwi się sytuacją Tadka, bo marzy o synowej i trójce wnucząt – które oczywiście ochrzci.

Link do filmu

LINK