Dzień "Drzwi Otwartych" w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr

Szanowni Państwo. Wszystkich zainteresowanych studiowaniem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr serdecznie zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych 13 kwietnia (piątek) w godz. 16:00-19:00. W programie przewidujemy spotkania informacyjne i warsztaty, które mają na celu przybliżyć Państwu specyfikę zajęć realizowanych na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz komunikacja wizerunkowa. Zachęcamy, zapraszamy, polecamy (się).

Ramowy program wydarzenia

Uprzejmie informujemy, że na spotkanie informacyjne z Dyrekcją Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz prezentacja strefy działalności studenckiej nie obowiązują zapisy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zapisy obowiązują na warsztaty kompetencyjne (lista warsztatów poniżej).

• 16:00-16:45 - spotkanie informacyjne z Dyrekcją i Kadrą Naukową Instytutu (Sala Wielka Zachodnia)
  • 17:00-19:00 - warsztaty kompetencyjne, dziennikarskie i kreatywne - link do zapisów (zapisy zostaną otwarte 01.04.2018)
  • 16:00-19:00 - strefy działalności studenckiej Instytutu (hol główny)

Informacje logistyczne

• Zapisy na warsztaty: link
  • Kiedy: 13.04.2018, godz. 16:00-19:00
  • Gdzie: Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr (kontakt)
  • Dla kogo: dla kandydatów na studia dziennikarskie i projektowe
  • Dodatkowo: Facebook

Program warsztatów

• Łukasz Śmigiel — Warsztat dziennikarstwa radiowego. Czego spodziewać się po pracy radiowca? na co należy zwrócić uwagę w tym zawodzie oraz jak wygląda praktyka radiowa na żywo? O tym dowiecie się Państwo od studentów i prowadzących związanych z uczelnianym UniRadiem (sala 102).
  • Naukowe Koło Dziennikarzy oraz redakcja Nowego Dziennikarstwa — zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w kolegium redakcyjnym zorganizowanym przez redakcję Nowego Dziennikarstwa — portalu informacyjnego działającego przy Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (sala 9).
  • Wojciech Sitarz i Kalina Sobierajska — Warsztat reportera. Każda dobra historia ma swoją własną historię. Czytelnik widzi jedynie efekt, Państwo podczas warsztatów poznacie kolejne kroki, które prowadzą do upragnionego finału.  (sala 138)
  • Michał Rydlewski — PR w polityce, czyli co ma wspólnego Public Relations z polityką, a że dużo, to nie od dziś wiadomo (sala 210)
  • Koło Brandico — Studenci i Studentki z koła naukowego Brandico zaproponują Państwu warsztat z myślenia kreatywnego. Czyli jak projektować coś, co jest nowe, nieznane, zaskakujące (sala 222)
  • Koło Touchpoint — Studenci i Studentki z koła naukowego Touchpoint zaproponują Państwu warsztat z kreatywnego rozwiązywania problemów metodą myślenia projektowego (design thinking) (sala 41e)
  • Dorota Dyksik — Jak zaprojektować udaną i nierzadko skuteczną kampanię społeczną? Czym jest kampania społeczna i jakie spełnia funkcje w stosunku do reklamy komercyjnej? Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztacie z projektowania kampanii społecznych (sala 8)
  • Kamil Olender — W każdej sytuacji komunikacyjnej - czy to świadomie, czy nieświadomie - prezentujemy się - wyglądamy, komunikujemy, zachowujemy się. O tym jak to robić, świadomie dowiecie się Państwo na warsztacie z metod prezentacji osobistej (sala 223)
  • Jakub Wilk — Dziennikarstwo telewizyjne zaprasza do studia telewizyjnego, w którym będziecie Państwo mogli przekonać się na własnej skórze, jak wygląda praca z kamerą i montaż oraz podejrzycie sekrety związane z pracą w telewizji (studio TV).