'Czy warto studiować?' Debata Oksfordzka w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

Czy warto studiować? Takie pytanie zadadzą sobie studenci III roku DiKS w debacie oksfordzkiej, która odbędzie 24 stycznia 2018 r. o godz. 12.00 w sali Wielkiej Zachodniej. W pojedynku na słowa wezmą udział dwie drużyny Propozycji (orędowników studiowania) oraz Opozycji (czyli przeciwników), które będą starały się przekonać do swoich stanowisk jurorów: prof. Jerzego Biniewicza, prof. Jacka Grębowca i dra Jędrzeja Morawieckiego, a także zgromadzoną publiczność, która również będzie mogła zadawać pytania.

Czy warto studiować?

Przyjęty temat tegorocznej debaty, organizowanej w ramach zajęć dr Katarzyny Konarskiej, wynika z coraz powszechniejszej opinii młodych ludzi, że „studia niczego nie dają”, zwłaszcza w czasie, kiedy wiedza wydaje się być na wyciągnięcie ręki, dzięki nowym technologiom informatyczno-telekomunikacyjnym, a na rynku pracy liczą się konkretne umiejętności i doświadczenie. Wybrana forma dyskusji obliguje uczestników do merytorycznego przygotowania i rzeczowego argumentowania oraz zwięzłej wypowiedzi. Debata oksfordzka jest sztuką prowadzenia dyskusji, opartej na sile argumentu, retorycznej sprawności i zdolnościach autoprezentacyjnych i jak się wydaje te wszystkie umiejętności powinni posiadać i biegle z nich korzystać studenci naszych kierunków, zwłaszcza III roku. Zatem zapraszamy na debatę oraz do czynnego udziału w dyskusji wszystkich studentów naszego Instytutu.

Informacje logistyczne

• Gdzie: Sala Wielka Zachodnia IDiKS