Autorskie spotkania i warsztaty w ramach konferencji (Re)prezentacje kobiety. Film, Reportaż, Media

Szanowni Państwo. Uprzejmie informujemy o możliwości wzięcia udziału w spotkaniach autorskich i warsztatach organizowanych w ramach konferencji naukowej "(Re)prezentacje  kobiety. Film, Reportaż, Media". Polecamy Państwa uwadze! Wstęp na warsztaty i spotkania jest wolny (na wybrane zajęcia obowiązują zapisy).

Program wydarzeń

1. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Justyną Kopińską pt. Z nienawiści do kobiet – środa, 17 października 2018 godz. 14.15. Sala Kameralna Zachodnia.
    Justyna Kopińska – reporterka, socjolog. Zajmuje się tematyką kryminalną,związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International - Pióro Nadziei. Zdobyła Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Autorka książek „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?, „Polska odwraca oczy”, „Z nienawiści do kobiet”. Jako pierwsza dziennikarka z Polski otrzymała European Press Prize w kategorii „Distinguished Writing Award”. Po publikacji jej reportaży przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzono zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych dla dzieci.

2. Wszystkich, którzy chcą poznać tajniki reportażu, zapraszamy na warsztaty z Justyną Kopińską – czwartek, 18 października 2018, godz. 10.10. Sala Kameralna Zachodnia. Na zajęcia obowiązują zapisy u dr Małgorzaty Kolankowskiej: malgorzata.kolankowska@uwr.edu.pl

3. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak pt. „Kobiety są po prostu ciekawsze” – czwartek, 18 października 2018 o godz. 15.30, Sala Kameralna Zachodnia.
    Angelika Kuźniak - autorka opowieści reporterskich Marlene (Czarne 2009) i Papusza (Czarne 2013) oraz współautorka dwóch reportaży zamieszczonych w nominowanym do Nagrody Literackiej Nike 2008 tomie Włodzimierza Nowaka Obwód głowy. Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press, kilkakrotnie nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Za wywiad z Hertą Müller otrzymała w 2010 roku Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej. „Za reportaże o powinności artysty, o obowiązku, jaki ma się wobec własnego talentu, wobec świata, wobec Tego, kto nam ten talent podarował” otrzymała nagrodę w kategorii Inspiracja Roku w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów Melchiory 2014. W 2016 roku nominowana do Nagrody Literackiej Nike za książkę Stryjeńska. Diabli nadali.

Konferencja

• Szczegółowe informacje: link
  • Program konferencji: link
  • Język konferencji: hiszpański, polski i angielski