Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

YT | FB | PL/EN

Uniwersytet Wrocłaawski

26. Wystawa Grafiki Użytkowej - wernisaż

header photo

Wszystko zaczęło się w zeszłym roku. Kwietniowe zajęcia, inicjatywa domagająca się właściciela i dwie studentki z ogromnym zapałem do pracy. To był początek burzliwej, pełnej wzlotów i upadków, rozczarowań i odkryć drogi do chwili, w której wreszcie możemy to powiedzieć: z ogromną radością zapraszamy Was na 26. Wystawę Wrocławskiej Grafiki Użytkowej!

Informacje o projekcie

Podczas organizacji wystawy przyświecał nam nadrzędny cel, jakim jest poprawienie jakości przestrzeni miejskiej w przyszłości i pokazanie mieszkańcom Wrocławia roli grafiki użytkowej w codziennym życiu. Chcemy także aby ta wystawa zainspirowała obecnych jak i przyszłych decydentów do świadomego uwzględnienia grafiki użytkowej w swoich planach i inwestycjach. 

Przy okazji planujemy skonsolidować wrocławskie środowisko projektowe - zebrać prace profesjonalistów, ale też początkujących. Chcemy dać ludziom projektującym grafikę miejsce do dyskusji, swobodnej wymiany spostrzeżeń oraz dalszej edukacji. A co będzie można zobaczyć na samej wystawie? Logotypy, plakaty, ulotki, ilustracje, opracowania graficzne, identyfikacje wizualne, a nawet deskorolki czy instalacje. Wszystko zebrane w jednym miejscu. A właściwie w dwóch. 

Zapraszamy do nowego miejsca na mapie Wrocławia. Należy ono do współorganizatora naszej wystawy - Strefa Kultury Wrocław. Mowa tu o Recepcji, której otwarcie, podobnie jak wernisaż naszej wystawy, przypadnie na 19 maja. Na drugą część ekspozycji zapraszamy do sąsiadującego z Recepcją Surowiec.
 

Dodatkowe informacje

  • Strona na portalu Facebook: link
  • Kontakt: e-mail